• Polub nas:

EPUB Reader – plugin Firefox do czytania ePUBów bez e-czytnika

Opublikowano 23 sie 2010 w dziale Aktualności, Trendy tagi: ,

Pliki w formacie ePUB są idealnym rozwiązaniem na e-czytniki głównie z uwagi na możliwość elastycznego dostosowywania ich do szerokości ekranu e-czytnika, powiększania czcionki i braku denerwujących, sztywnych, często urwanych w środku zdania akapitów, jakie mamy w plikach w formacie PDF.

EPUB jest formatem idealnym na e-czytnik, ale nie oznacza to, że nie odczytamy go na innych urządzeniach. Pliki w formacie ePUB są odczytywane również na urządzeniach Apple’a (niestety tylko te, które nie są zabezpieczone DRM Adobe, gdyż Adobe nadal nie nawiązało nawet najcieńszej nici porozumienia z Apple). EPUB przeczytamy także na telefonach komórkowych oraz na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Na komputerze stacjonarnym i laptopie potrzebujemy do tego celu albo programu Adobe Digital Editions albo przeglądarki internetowej z pluginem ePUB. Takie narzędzie oferuje nam przeglądarka Firefox, do której plugin ePUB cieszy się dużym i zasłużonym powodzeniem. Dodatek można pobrać ze strony Firefoxa: ePUB Reader.